بازگشت به خانه
محرک-اصلی-دلار-آمریکا-تغییرات-نرخ-بازد

امروز رئیس فدرال رزرو آمریکا در مقابل کمیته کنگره حاضر خواهد شد تا در رابطه با چشم‌انداز سیاست‌های پولی و اقتصادی آمریکا حرف بزند و به سؤالات نمایندگان پاسخ دهد. در این میان نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا به زیر ۱٫۵۰ درصد بازگشته است. چندین روز بود که نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا سیر صعودی داشت.
هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا به خروج از سیاست‌های انبساطی پولی اشاره کرد. فدرال رزرو می‌خواهد از ماه نوامبر حجم خرید اوراق قرضه را پایین بیاورد و در سال‌های آینده هم به افزایش نرخ بهره فکر کند. به همین دلیل فشارهای فروش در بازار اوراق خزانه‌داری تشدید شده و در نتیجه نرخ بازدهی اوراق بالا آمده است. در این میان قیمت انرژی هم به شدت در حال افزایش است و باعث تشدید نگرانی‌ها از رشد سریع تورم شده است. به نظر می‌رسد که محرک اصلی دلار آمریکا، تغییرات نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری است.
متن سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا در برابر کنگره منتشر شده و نشان می‌دهد که پاول به عنوان رئیس فدرال رزرو آمریکا با رشد سریع تورم مقابله خواهد کرد. به احتمال زیاد رئیس فدرال رزرو به این مسئله هم اشاره خواهد کرد که پایان برنامه خرید اوراق قرضه، به معنی افزایش زودهنگام نرخ بهره نخواهد بود.

اشتراک این مقاله

نظر را بنویسید