بازگشت به خانه

هفته شلوغ دیگری را در پیش داریم. داده‌های تورم و خرده‌فروشی آمریکا در کانون توجهات خواهند بود. این دو گزارش اقتصادی از متغیرهای تأثیرگذار در سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا هستند و در نتیجه می‌توانند بر دلار، اوراق خزانه‌داری و بازار سهام آمریکا تأثیر مستقیمی بگذارند.
از آنجایی که جفت ارز USDJPY به بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۱۸ صعود کرده، می‌توان گفت که بازار به داده‌های اشتغال روز جمعه بی‌توجهی کرده است. با این حال اگر داده‌های تورمی و مخارج مصرف‌کنندگان (خرده‌فروشی) هم ناامیدکننده باشند، شرایط برای خریداران دلار آمریکا سخت خواهد شد. از آنجایی که اخیراً قیمت انرژی افزایش یافته، انتظار می‌رود که رشد تورم قوی‌تر از پیش‌بینی‌ها باشد. اما پیش‌بینی داده‌های خرده‌فروشی کمی سخت و دشوار است.
در ماه سپتامبر، نرخ رشد دستمزد ساعتی آمریکا با سرعت بیشتری افزایش یافته، اما طبق گزارش جانسون ردبوک، رشد مخارج مصرف کنندگان ضعیف بود. علاوه بر این، این اولین گزارش ماهانه است که مزایای بیکاری ۳۰۰ دلاری اضافی به مردم پرداخت نمی‌شود. هر چند که در شرایط فعلی دلار آمریکا با حمایت خریداران مواجه است، اما بدون شک دلار با ریسک‌های جدی مواجه است که ناشی از داده‌های اقتصادی است.

اشتراک این مقاله

نظر را بنویسید