بازگشت به خانه

افرادی که در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود هدف دارند، همیشه موفق‌تر از دیگران هستند. همیشه باید در هر کاری هدفی تعیین کرد و با تلاش و برنامه‌ریزی به این هدف دست یافت. هر هدفی که تعیین می‌شود باید واقعی و منطقی باشد.
به عنوان یک معامله‌گر تازه وارد، باید برای خود اهدافی را تعیین کنید و با برنامه‌ریزی منظم سعی کنید به این اهداف برسید. حتماً توجه داشته باشید هدفی که انتخاب می‌کنید، واقعی و منطقی باشد. یکی از اهدافی که هر معامله‌گر تازه وارد بازار فارکس و سهام باید برای رسیدن به آن همیشه تلاش کند، مسئله آموزش و یادگیری مستمر است. یعنی شما همیشه باید به دنبال دانستن مطالب و موضوعات جدید باشید. شما باید این توانایی را در خود ایجاد کنید که بدون نیاز به مدرس بتوانید خود را آموزش دهید.
اهداف را یادداشت کنید

پیش از تعیین اهداف خود، باید مشخص کنید که چگونه به این اهداف دست پیدا خواهید کرد؟ مکتوب کردن اهداف می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. پس در ابتدا شاید بهتر باشد که یک دفتر برای این کار کنار بگذارید. در این دفتر باید اهداف خود (بلندمدت یا کوتاه‌مدت) را ثبت کنید. یادداشت کردن هدف یک نوع یادآوری روزانه برای شماست و رفتار شما را برای دست‌یابی به این اهداف تحت تأثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این‌که یادداشت اهداف باعث جدیت شما در کار می‌شود، بلکه می‌توانید ارزیابی از پیشرفت کار هم داشته باشید.
هدف اول: مطالعه و یادگیری مستمر

دفتر اهداف و برنامه‌ریزی شخصی را باز کنید و شروع به یادداشت موضوعاتی کنید که دوست دارید در یک بازه زمانی مشخص به آن‌ها تسلط پیدا کنید. هدف اصلی و اول شما باید یادگیری مستمر در بازارهای مالی باشد. اما این هدف یک هدف کلی و مبهم است. باید این ابهام و کلی‌گویی را کنار بگذارید و موضوع خاصی که دوست دارید یاد بگیرید را انتخاب کنید. شما می‌توانید نقاط ضعفی که با آن‌ها درگیر هستید را یادداشت کنید و با مطالعه و تمرین، ضعف‌های خود را بر طرف کنید.
برخی از معامله گران تازه وارد در درک تحلیل‌ها دچار مشکل می‌شوند. یا در درک برخی از جفت ارزها مشکل دارند. در دفتر هدفی برای حل این ضعف‌ها تعیین کنید و سپس مدت زمانی را برای دست‌یابی به آن در نظر بگیرید. سعی کنید با یک برنامه‌ریزی ساده و واقعی به این هدف برسید. پس همیشه هدف اول و اصلی معامله‌گر تازه وارد، یادگیری است و این یادگیری همیشه ادامه خواهد داشت و تنها موضوع آن تغییر خواهد کرد.
هدف دوم: بدون برنامه وارد معامله نشوید!

شما نباید بدون برنامه و فی‌البداهه وارد معامله شوید. این بزرگ‌ترین اشتباه معامله گران تازه وارد است. وقتی بدون برنامه وارد معامله شدید، یعنی در حال قمار کردن هستید. اگر می‌خواهید به یک معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوید، باید از قمار دوری کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود که در دفتر خود یک هدف جدید تعریف کنید. با رسیدن به این هدف، شما دیگر هیچ وقت بدون برنامه وارد معامله نخواهید شد.
دست‌یابی به این هدف به تنهایی می‌تواند عملکرد کلی معاملات شما را به طور قابل‌توجهی ارتقا دهد. با دست‌یابی به این هدف شما به معامله‌گری تبدیل می‌شوید که امکان ندارد بدون فکر کاری انجام دهد. دست‌یابی به این هدف کار سختی خواهد بود. چون که به یک برنامه مشخص نیاز دارد تا پیش از ورود به معامله، طبق آن برنامه یا سیستم معاملاتی وارد بازار شوید. پس هدف دوم شما طراحی سیستم معاملاتی است.
هدف سوم: معامله نکردن را یاد بگیرید!

معامله‌گر فارکس با سرمایه‌های کوچک در بازار کار می‌کند و همیشه از اهرم یا Leverage برای معاملات استفاده می‌کند. به همین دلیل معامله‌گر فارکس نه تنها باید روش پول در آوردن در این بازار را یاد بگیرد، بلکه باید از ضرر کردن هم جلوگیری کند! اهرم می‌تواند ضرر معامله را به شدت افزایش دهد. بسیاری از معامله گران تازه وارد بدون برنامه وارد بازار می‌شوند و هیچ هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند. برای چنین افرادی هیچ سود و زیانی اهمیتی ندارد. این افراد نمی‌توانند از این بازار جان سالم به در ببرند.
شما باید یاد بگیرید که به هر سیگنالی جواب مثبت ندهید! یاد بگیرید که برای خود یک استاندارد تعریف کنید. اگر سیگنالی که در بازار صادر شده با استانداردهای شما همخوانی نداشت، خیلی ساده از فکر ورود به بازار بیرون بیاید. این هدف سومی است که شما باید در ابتدای ورود به حرفه معامله‌گری به آن برسید. استانداردی که طراحی می‌کنید در واقع یک نوع سیستم مدیریت ریسک است.
با رسید به این سه هدف، می‌توانید اهداف جدیدی را تعیین کنید. تعیین هدف به زندگی شما نظم خواهد داد. به شما کمک خواهد کرد تا در بازار فارکس به بی راهه نروید. مطالعه مستمر، ورود به معامله با برنامه از قبل طراحی شده و مدیریت ریسک سه اصل اساسی در موفقیت یک معامله‌گر هستند.
شاید در نگاه اول بسیاری از افراد تازه وارد توجهی به این مسائل نداشته باشند. تجربه نشان داده که افراد تازه‌کار تنها به دنبال سیگنال یا یک تحلیل قوی هستند. آن ها می خواهند سریعا رمز موفقیت در بازار فارکس را پیدا کنند! در حالی که هیچ راه میان بری وجود ندارد. موفقیت و یا شکست در بازار فارکس به عملکرد معامله‌گر بستگی دارد. به همین دلیل است که اگر تازه وارد بازار شده‌اید، برای خود اهداف مشخصی تعیین کنید و همیشه سعی کنید به این اهداف برسید. با دست‌یابی به اهداف تعیین شده، پیشرفت خواهید کرد. این تنها مسیر واقعی برای موفقیت در حرفه معامله‌گری است.

moneytools

http://fxdw.ir

نظر را بنویسید