حرفه معامله‌گری مثل سایر شغل‌ها نیست که در یک بازه ساعتی خاص و محدود کار کنید و وقتی هم که کارتان تمام شد همه چیز را فراموش کنید و به زندگی عادی خود برگردید! وقتی حرفه معامله‌گری را به عنوان شغل انتخاب کردید و در بازار فارکس یا سهام معامله کردید، متوجه خواهید شد که این یک شغل ۲۴ ساعته است. حتی وقتی‌که پشت سیستم نیستید و معامله‌ای ندارید، به احتمال زیاد در حال یادگیری مطالب جدید هستید و یا به تصمیمات و کارهایی که در طول روز انجام داده‌اید فکر می‌کنید. این نوع سبک زندگی می‌تواند خیلی سریع انرژی شما را بگیرد و خسته‌تان بکند. به همین دلیل همیشه باید به میزان انگیزه و انرژی که دارید توجه کنید. متأسفانه خستگی ناشی از این کار تنها با استراحت رفع نمی‌شود و باید تلاش بیشتری کنید تا دوباره بعد از یک وقفه کوتاه سر کار برگردید.
هدف تعیین کنید

اینکه بدانیم کجا می‌رویم همیشه خوب است. می‌خواهید در چند سال آینده کجا باشید و در چه وضعیتی زندگی کنید؟ هدف باعث می‌شود تا انگیزه پیدا کنید و مهم‌تر از آن بتوانید برنامه‌ریزی مشخصی برای آن داشته باشید. اگر هدف شما ثروتمند شدن باشد، مسلماً به دنبال راه‌های رسیدن به ثروت خواهید بود. اما گاهی اوقات اهداف و چشم‌اندازی که برای زندگی ترسیم می‌شوند، به نظر غیرقابل دسترس می‌رسند و این ناامیدی می‌تواند اولین قدم در شکست و فرار از مشکلات باشد. به همین دلیل اگر احساس کردید که ناامید شده‌اید و انگیزه‌ای ندارید، سعی کنید اهداف جدیدی را با توجه به اوضاع و شرایط فعلی تعیین کنید و یا اهداف قبلی را اندکی تغییر دهید. حتی می‌توانید چندین هدف کوتاه‌مدت هم تعیین کنید تا در نهایت به هدف نهایی خود برسید. همیشه به خاطر داشته باشید که با یک دستورالعمل مرحله‌به‌مرحله می‌توان کارهای سخت و پیچیده را ساده و آسان کرد.
با آدم‌های موفق معاشرت کنید

سعی کنید همیشه با آدم‌هایی در ارتباط باشید که انگیزه و انرژی لازم برای رسیدن به رؤیا و اهداف خود را دارند. افراد موفق به ما نشان می‌دهند که اگر روی کارمان تمرکز کنیم، ما هم می‌توانیم به خواسته‌هایمان برسیم. بهترین راه برای پیدا کردن آدم‌های موفق جست‌وجو در اینترنت است. تمامی افراد موفق و معتبر سمینارهای رایگان برگزار می‌کنند و لایو های اینستاگرامی و ویدیوهای کوتاه از موفقیت‌های خود منتشر می‌کنند. این کار افراد موفق انگیزه زیادی به شما خواهد داد. اگر در اینترنت با افرادی مواجه شدید که به جای ارائه راه حل در حال تبلیغ یک محصول هستند و یا به جای انگیزه دادن در حال سرزنش کردن هستند و این حس را به شما القا می‌کنند که همه عمر اشتباه می‌کردید و فرصت‌ها را از دست داده‌اید، احتیاط کنید. شما باید به دنبال افرادی باشید که در یک زمینه موفق شده‌اند و می‌خواهند تجربه خود را به رایگان با شما اشتراک بگذارند.
یک چیز جدید امتحان کنید

همیشه در بازارهای مالی اتفاقات جدیدی می‌افتند و پدیده‌های خارق‌العاده‌ای ظاهر می‌شوند. البته این اتفاقات برای افرادی جالب است که به طور حرفه‌ای در بازارهای مالی فعالیت دارند. اما اگر شما در ابتدای راه قرار دارید و ذهنتان از تحلیل‌ها و تئوری‌ها پر شده و احساس خستگی می‌کنید، خیلی ساده به دنبال یک تجربه جدید باشید. یادگرفتن مهارت‌های نامربوط مثل آشپزی یا اضافه کردن ورزش‌های جدید به برنامه روزانه می‌تواند ذهن خسته شما را آرام کند. تجربیات جدید همیشه انسان را به آینده امیدوار می‌کنند و اعتماد به نفس و انرژی ما را هم تقویت می‌کنند.
اگر چیزی اذیتتان می‌کند، خیلی سریع کنارش بگذارید

در هر حرفه و شغلی چیزهایی وجود دارند که شاید برای برخی از افراد ناراحت کننده باشند. شاید در انجام پروژه کاری به بن‌بست رسیده‌اید و این مسئله شما را اذیت می‌کند. بهترین کار برای خلاص شدن از این وضعیت ناراحت کننده این است که مدتی پروژه یا هر چیز دیگری که با آن درگیر هستید را کنار بگذارید. این کار باعث می‌شود تا ذهن شما آزاد شود و با آرامش بیشتری به موضوعات مختلف فکر کنید. مطمئن باشید که این وقفه کوتاه به شما کمک خواهد کرد تا مسائلی که شما را آزرده خاطر کرده بودند را حل و فصل کنید.

moneytools

http://fxdw.ir

نظر را بنویسید