بازگشت به خانه

تصور کنید می‌خواهید به یک آشپز حرفه‌ای در بهترین رستوران شهر تبدیل شوید. دوره‌های آموزش آشپزی را تازه شروع کرده‌اید و هنوز در حال یادگرفتن مسائل مبتدی هستید. در همین حال یکی از رستوران‌های مشهور شهر از شما می‌خواهد تا برای مشتریان این رستوران شام آماده کنید. بدون شک هر کسی باشد شوکه می‌شود و سریعاً این درخواست را رد می‌کند. یک کارآموز جدید نمی‌تواند چنین ریسکی را بپذیرد. یک تازه وارد نه تنها از پس چنین کاری بر نمی‌آید، بلکه آبرو و اعتبار خود را از دست خواهد داد!
اما چرا وقتی معامله‌گر تازه وارد می‌خواهد کار در بازار فارکس را شروع کند، مستقیم به سمت حساب معاملاتی واقعی می‌رود؟ یادگرفتن حرفه معامله‌گری در بازار فارکس یا بازار سهام تنها زمانی منطقی است که از حساب دمو یا آزمایشی کار را شروع کنید. در این مقاله می‌خواهیم مزایای استفاده از حساب معاملاتی دمو را بررسی کنیم. اگر تازه وارد حرفه معامله‌گری شده‌اید، فراموش نکنید که هدف اول و اصلی شما تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای است نه سود کردن در بازار.
معامله در حساب آزمایشی ریسکی ندارد

بزرگ‌ترین مزیت حساب آزمایشی نداشتن ریسک است. حساب آزمایشی یا دمو حساب مجازی است که تمام شرایط حساب واقعی را دارد و شبیه‌سازی از دنیای واقعی است. اما از آنجایی که پول واقعی در این حساب وجود ندارد، ریسکی هم شما را تهدید نمی‌کند. هیچ‌وقت عجله نکنید. اگر تازه وارد هستید یا می‌خواهید استراتژی معاملاتی را تست کنید، فوراً به حساب‌های واقعی هجوم نبرید. حتماً شما هم شنیده‌اید که اکثر فعالین بازار فارکس با ضرر از بازار خارج می‌شوند. برخی نسبت معامله گران زیان ده را بالای ۸۰ و حتی ۹۰ درصد تخمین زده‌اند. این‌ها همان گروهی هستند که بعد از شنیدن نام فارکس اقدام به افتتاح حساب واقعی می‌کنند.
شما در حساب آزمایشی با قیمت‌های واقعی معامله می‌کنید. می‌توانید سرمایه اولیه برای کار را هم انتخاب کنید. حساب آزمایشی به شما کمک می‌کند تا آموخته‌های خود را بدون متحمل شدن ضرر و زیانی در بازار تست کنید. حجم معاملات را تغییر دهید، از ابزارهای مختلف استفاده کنید و با مدیریت ریسک و بازدهی آشنا شوید. حساب آزمایشی معامله‌گر را به گونه‌ای تربیت می‌کند که در آینده به سیستم معاملاتی خود اعتماد کند و وقتی‌که با پول واقعی معامله کرد، نگران ریسک‌های پیش رو نباشد. چون قبلاً نحوه مدیریت ریسک را تجربه کرده است.
کارایی ژورنال در حساب آزمایشی بیشتر از حساب واقعی است

کار در بازارهای مالی یک راه طولانی و بدون پایان است و شما همیشه باید به آموخته‌های خود اضافه کنید. در این راه داشتن یک دفتر یا ژورنال معاملاتی می‌تواند خیلی مفید باشد و از تکرار تجربه‌های تلخ جلوگیری کند.
ژورنال معاملاتی تمامی اطلاعات مربوط به معاملات را ثبت می‌کند. اشتباه نکنید! ژورنال معاملاتی تنها تاریخچه معاملات نیست! بلکه تاریخچه عملکرد شما در بازار است. ژورنال نشان می‌دهد که چگونه در این بازار کار کرده‌اید و چگونه به اتفاقات مهم واکنش نشان داده‌اید. ژورنال معاملاتی بهترین دوره آموزشی برای هر معامله‌گری است. حساب معاملاتی در کنار ژورنال، عامل اصلی موفقیت شما در بازارهای مالی هستند. هر معامله‌ای که در حساب آزمایشی انجام می‌دهید چندین نکته آموزشی دارد. این وظیفه شماست که این نکته‌های آموزشی را با تحلیل و ارزیابی معامله به دست بیاورید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا در معاملات بعدی از تکرار اشتباهات جلوگیری کنید و به مرور زمان سیستم معاملاتی اصلی خود را طراحی کنید.
اثرات روانی حساب آزمایشی

احساسات نقش کلیدی در معاملات دارند. به خصوص اگر وارد معامله‌ای شوید و ضرر کنید! هر کسی نمی‌تواند با زیان کنار بیاید. زیان و ضرر بخشی از حرفه معامله‌گری است و این برآیند معاملات است که اهمیت دارد. با این حال هیچ کس دوست ندارد که زیان کند. در حساب‌های واقعی هر معامله زیان دهی به راحتی می‌تواند معامله‌گر را فلج کند! تنها کافی است دو معامله ناموفق پشت سر هم را تجربه کنید. معامله گران حرفه‌ای که تجربه بیشتری در کار دارند، می‌دانند چه اندازه ریسک کنند و اگر زیان کردند چگونه این زیان را جبران کنند. ولی معامله گران تازه‌کار که هیچ تجربه‌ای ندارد، در همان ابتدای کار دست و پای خود را گم می‌کنند.
معامله‌گر آماتور، تازه وارد این حرفه شده و در تمامی زمینه‌های حرفه معامله‌گری بی‌تجربه است! این تجربه را باید در یک جایی به دست آورد. اما نه با زیان و ضرر و خرج کردن پول اضافی! استفاده از حساب معاملاتی آزمایشی باعث می‌شود شما با حقیقت بازارهای مالی آشنا شوید و به این نتیجه برسید که زیان هم بخشی از معامله است. وقتی در حساب آزمایشی با واقعیت‌ها آشنا شدید و نحوه مدیریت ریسک را متوجه شدید، دیگر امکان ندارد در حساب معاملاتی واقعی احساسی عمل کنید و همه چیز را به خاطر یک معامله انتقامی از بازار از دست بدهید.

moneytools

http://fxdw.ir

نظر را بنویسید